“Τραίνο” η ΑΕΚ στο Βόλλεϋ στις Κορασίδες…

0

vlley-aek-korasides
Τέταρτη νίκη σε πέντε αγώνες για τις Κορασίδες της ΑΕΚ , την Κυριακή εναντίον του ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ με 0-3.Οι αθλήτριες μας δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα , εκτός από το τρίτο σετ , μιας και η χαλάρωση έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να μειώσουν ,αλλά με ένα σερί 7-0 κατάφεραν και πήραν το σετ.Ετσι παραμένουμε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και μέσα στο στόχο μας , που δεν είναι άλλος από τη πρόκριση στο Final 4 της ΕΣΠΑΑΑ(προκρίνονται οι 2 πρώτοι του Ομίλου).Επόμενος αγώνας τη Κυριακή 10/2 και ώρα 16:30 στο Ν.Κ Νέας Φιλαδέλφειας , με αντίπαλο τον ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.Πάμε φυσικά για την πέμπτη νίκη…

Τα σετ : 20-25,5-25,24-26

Για την ΑΕΚ αγωνίστηκαν : Φουντουλίδη Ρεγγίνα,Δαρδαμάνη Λίνα,Βλαβιανού Κυβέλη,Γκέου Αννα,Νικολάου Λαμπρινή,Τσαπρούνη Νεφέλη,Βλάχου Μαντώ,Μπελιά Μαριάννα,Τσίτου Χριστίνα,Θώδη Μαρκέλα,Ομπασόγκιε Ειρήνη,Γασπαράτου Μαρία

Προπονήτρια : Τασούλα Πολυζώη

Προηγούμενο άρθροΝέα Φιλαδέλφεια: Τραγικό τροχαίο με πεζό! Πληροφορίες ζητά δημόσια η Αστυνομία!
Επόμενο άρθροΠρόστιμα – φωτιά στα ανασφάλιστα αυτοκίνητα…
Η εφημερίδα Fx-news, από το 2010 που ξεκίνησε ηλεκτρονικά και από το 2012 και σε έντυπη μηνιαία έκδοση, πρωτοστατεί στην ουσιαστική, αντικειμενική και άμεση ενημέρωση των δημοτών της Νέας Φιλαδέλφειας - Νέας Χαλκηδόνας και όχι μόνο! Επίσημο Μέλος του E-MEDIA: A.M. 12548.