ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ Φ.Ε.Α. Τουρνουά Ακαδημιών ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ και Απονομή Κυπέλλου

Τουρνουά Ακαδημιών ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ και Απονομή Κυπέλλου



Τo Σάββατο 22 και την  Κυριακή 23-6-19 ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 9ο   τουρνουά Ακαδημιών «ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ» που συνδιοργανώθηκε από την ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ και το Δήμο Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας στη μνήμη του  αδικοχαμένου Δημάρχου.


Κάντε Like στην εφημερίδα μας - Υποστηρίξτε την προσπάθειά μας!


Τις εκδηλώσεις  λήξης του τουρνουά παρακολούθησαν :

Ο Δήμαρχος κ. Αρης Βασιλόπουλος
Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Αθλητισμού κα Παπαλουκά
Ο Νέος Δήμαρχος κ. Γιάννης Βούρος
Ο Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου και επικεφαλής της παράταξης «Τώρα, ώρα Ν.Φιλαδέλφεια-Ν.Χαλκηδόνας» κ. Χρ. Κοπελούσος,
Ο Ταμίας της ΕΣΚΑ κ. Μπάκουλας Σπύρος
Ο Επικεφαλής της Παράταξης «Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ μας» κ. Χάρης Τομπούλογλου
Ο Επικεφαλής της Παράταξης «ΠΟΛΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑ» κ. Τάσος Κωνσταντινίδης
Ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Μιχάλης Κουτσάκης

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την απονομή από τον εκπρόσωπο της ΕΣΚΑ κ. Μπάκουλα του κυπέλου στην ομάδα της Φ Ε Α ΝΦ-ΝΧ για την κατάκτηση του κυπέλου της ΕΣΚΑ.

Επίσης τιμήθηκε ο αθλητής της ομάδας μας Αλέξανδρος Στεργιάκης, ως πολυτιμότερος παίχτης της ΕΣΚΑ.

Με τον τρόπο αυτό επισφραγίστηκε μια άκρως επιτυχημένη χρονιά για την ομάδα, που εκτός από το Κύπελλο κατέκτησε και το Πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών και εξασφάλισε την άνοδο της στην Γ’ Εθνική κατηγορία, όπως αναφέρει και η ΕΣΚΑ.

Στη συνέχεια η κα Νικολέττου ευχαρίστησε τις ομάδες που ελαβαν μέρος στο τουρνουά και ανακοίνωσε τα αποτελέματα των αγώνων του τουρνουά

ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩΘΙ ΤΜΗΜΑΤΑ

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 3: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2011-2013)

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 2: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2010 )

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ 1: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2009)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΓΟΡΙΩΝ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2008)

PRO JUNIOR: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2007)

ΠΡΟΜΙΝΙ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2007 (ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ)

JUNIOR: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2006)

ΜΙΝΙ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2005)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: (ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 2004)

Στην συνέχεια έγιναν οι απονομές για τα Αστεράκια 3 όπου η κατάταξη ήταν η εξής:

1ος Οιωνός
2ος ΦΕΑ & Πεύκη
4ος Ατταλος & Θρακομακεδόνες
6ος Αχιλλέας
7ος Ιωνία

Για τα Αστεράκια 2 η σειρά κατάταξης είναι η εξής:

1ος Οιωνός
2ος ΦΕΑ
3ΟΣ Άρτεμις
4ος Θρακομακεδόνες
5ος Ιωνία

Για τα Αστεράκια 1 η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

1ος Θρακομακεδόνες
2ος ΦΕΑ & Άρης Πετρούπολης & Οιωνός
5ος Πεύκη
6ος Γκράβα

Για την Ακαδημία Αγοριών η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

1ος Ιωνία
2ος Άρης Πετρούπολης
3ος ΦΕΑ
4ος Αχιλλέας

Για τα τμήματα των pro Junior και των pro Mini η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

1ος Ιωνία
2ος ΦΕΑ & Οιωνός
4ος Ατταλος
5ος ΟΦΗΗ
6ος Γκραβα
7ος Πεύκη

Για το τμήμα Junior η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

1ος ΦΕΑ
2ος ΟΦΗΗ
3ος Πεύκη
4ος Θρακομακεδόνες
5ος Γκραβα

Για το τμήμα των Mini η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

1ος Γκραβα
2ος ΦΕΑ
3ος Ιωνία
4ος Αχιλλέας

Για τους Παμπαίδες η σειρά κατάταξης είναι η εξής :

1ος Θρακομακεδόνες
2ος Ατταλος
3ος Πεύκη
4ος Οιωνός
5ος ΦΕΑ
6ος Γκραβα


Κάντε Like στην εφημερίδα μας - Υποστηρίξτε την προσπάθειά μας!