Ιωνικός Ν.Φ.: Ανοδος στην Α1 και Αποθέωση!

handball-ionikos (11)
Φωτογραφία αρχείου

• ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΑ …ΣΤΗΝ Α1 ΤΟ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ !!! –ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΘΕΩΣΗ !
• ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ …ΜΟΝΟ και με διαφορά 2 π. ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ !

• ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΑ 3-0 σετ (25-20,25-19,25-16) Πάρα πολύ καλή η εμφάνιση της πρωτοπόρου ομάδας του Ιωνικού-στο Ζαχαρίας Αλεξάνδρου- επί της ισχυρής ομάδας του Βύρωνα με καθοριστική βαθμολογική νίκη 3-0 σετ ,που τον διατηρεί στην ..μοναξιά της 1ης θέσης ( αυξάνοντας την διαφορά σε 2 πόντους από τους διεκδικητές )Ο αγών ήτανε θεαματικός ,χωρίς πολλά λάθη και δεν είχε διακυμάνσεις στα σετ. Η ομάδα του Βύρωνα με κίνητρο την είσοδο στην 4αδα των τελικών προσπάθησε,πάλεψε , αλλά υπέκυψε φυσιολογικά απέναντι σε ένα θαυμάσιο δια μία ακόμη φορά Ιωνικό ΑΣ. Την απόλυτη ικανοποίηση τους για την απόδοση της ομάδας εξέφρασαν μετά το πέρας του αγώνα οι Πάνος Ηλιόπουλος ( κόουτς ) και ο Κώστας Καλοβυρνάς ( έφορος )
• ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ την 19η αγωνιστική. ( οι 4 πρώτοι του βαθμολογικού πίνακα προκρίνονται στην τελική φάση για την άνοδο )1ος Ιωνικός ΑΣ 44, 2η Α.Ε Παρασκευής 42, 3ος Α.Ο Πολιτείας 32, 4η Α.Ε Ν. Μάκρης 40, 5ος Α.Ο .Ν. Βύρωνος 34,……… 10η ΑΕ Γκράβα 18, 11ος Ο.Φ Γέρακα 16, 12ος Π.Α.Ο. Κουκακίου 2, ( οι δύο τελευταίοι του βαθμολογικού πίνακα υποβιβάζονται )
Το υπόλοιπα πρόγραμμα των 3 αγωνιστικών του Ιωνικού ΑΣ – της κανονικής περιόδου , 19/3/2015 με ΑΕ Γκράβας ( εκτός) ΕΣΝ Μάκρης ( εκτός ) 2/4/2015 με ΑΕ ΑΓ. Παρασκευής(εντός )
• ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ –Α2 ΕΘΝΙΚΗ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ –ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 31-20 (20-9)Μέσα σε μία πραγματική αποθέωση από 500 φίλους του Ιωνικού-στο Ζαχαρίας Αλεξάνδρου – έγινε τυπικά και ουσιαστικά η στέψη της πρωταθλήτριας ομάδας του Ιωνικού ΑΣ μετά την νίκη επί της ομάδας του Βόλου 31-20! Ο αήττητος Ιωνικός ήτανε δια μία κόμη φορά εξαιρετικός σε άμυνα και επίθεση και έφτασε σχετικά εύκολα στην νίκη . Η θαυμάσια δουλειά (οργανωμένη ,επίμονη,σοβαρή ) που έχει γίνει από την πλευρά της τεχνικής ηγεσίας ( Σπ Μπαλωμένου ) των παικτών (πειθαρχημένοι,ταλαντούχοι,με πάθος )και της επιτροπής τουΧάντ Μπολ( σοβαρότατη οργάνωση και επιμελημένη ) έφεραν την ομάδα στην 1η θέση και την άνοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία . Στον τελευταίο αγώνα του προγράμματος 4/4/2015 αντιμετωπίζει τον ΓΣ Κορωπίου ( εκτός).
• Γ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ- ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 87-79
• ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΙΩΝΙΚΟΥ ΑΣ -Α2 ΕΘΝΙΚΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –Α.Ε ΠΑΓΓΕΡΑΓΟΤΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 3-2 σετ (25-20,16-25,18-25,25-22,15-10) Σπουδαία εμφάνιση που συνοδεύτηκε από μία σημαντικότατη νίκη επί της δυνατής ομάδας της Μυτιλήνης με 3-2 σετ μετά από συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο ται μπρέικ . Η ομάδα του Ιωνικού κυριάρχησε στο 4ο και 5ο σετ και δίκαια κατέκτησε την νίκη .Το κύριο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού- που ανέτρεψε το 1-2 σετ ο Ιωνικός- ήτανε ότι κέρδισε ολοκληρωτικά την μάχη του φιλέ στα δύο τελευταία νικηφόρα σετ (25-22,15-10)
• ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Βόλεϊ Κορασίδων ,Ιωνικός ΑΣ –ΑΣ Λαυρίου 3-2,Αγ.Παρασκευή –Ιωνικός ΑΣ 1-3,Ιωνικός ΑΣ –ΠΑΚ Χαλανδρίου 3-2,Ιωνικός ΑΣ-ΑΠΦ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3, ΑΕ Γκράβας –Ιωνικός ΑΣ 0-3, Ιωνικός ΑΣ –Καρέας 3-0,Ιωνικός ΑΣ –Ένωση Βύρωνα 2-3,ΑΟΝΝΝ Αμαζόνες –Ιωνικός ΑΣ 0-3.

Προηγούμενο άρθροΒαγγέλης Γιακουμάκης: Αυτοκτονία και επίσημα από τον Ιατροδικαστή…
Επόμενο άρθροΚΡΕΜΑΣΤΗΚΕ πρώην Αντιδήμαρχος (Πυθαγορείου)!
Η εφημερίδα Fx-news, από το 2010 που ξεκίνησε ηλεκτρονικά και από το 2012 και σε έντυπη μηνιαία έκδοση, πρωτοστατεί στην ουσιαστική, αντικειμενική και άμεση ενημέρωση των δημοτών της Νέας Φιλαδέλφειας - Νέας Χαλκηδόνας και όχι μόνο! Επίσημο Μέλος του E-MEDIA: A.M. 12548.