Ιωνικός Ν.Φ. – Derre 57-1!!! Τα Νέα του Ιωνικού…

0

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ionikos-nfΜΕΓΑΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ,ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ,ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ –ΚΑΙ ΕΝΑ ΡΕΚΟΡ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ-ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΑΤΑΡΙΠΤΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2 ΕΘΝΙΚΗ –ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ 24-26 ( 11-12 ) Μεγάλη μάχη έγινε στην Καλλιθέα όπου οι έμπειροι παίκτες της τοπικής ομάδας κοντράρισαν την νεανική ομάδα του Σπύρου Μπαλωμένου .Τελικά μετά από θαυμάσια εμφάνιση η ομάδα του Ιωνικού ΑΣ πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη με 24-26 (11-12) Το χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήτανε το πάθος και η δύναμη που έδειξαν τα νέα παιδιά του ΙΑΣ σε όλη την διάρκεια ,και η ψυχραιμία στα δύσκολα χρονικά σημεία του αγώνα ( 3η αγωνιστική 2 νίκες 1 ισοπαλία )
ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β ΕΘΝΙΚΗΣ 3η αγωνιστική – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΟΦ ΓΕΡΑΚΑΣ 3-1 σετ (23-25,31-29,25-17,25-14)Η ομάδα του Παναγιώτη Ηλιόπουλου συνεχίζει το αήττητο σερί της, νικώντας την πολύ καλή ομάδα του Ο.Φ Γέρακα με 3-1 σετ μετά από εξαιρετική εμφάνιση .Η άμυνα μας ήτανε άριστη σε οργάνωση και τα μπλοκ δούλεψαν πολύ καλά .Η ομάδα μας βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 8 βαθμούς και 9-3 σετ με 1η την ομάδα της Νέας Μάκρης 9 βαθμούς 9-1 σετ.
ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΟΥΔΑΣ ΚΡΗΤΗΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 0-3 σετ ( 18-25,19-25,17-25) Σπουδαία η εμφάνιση των Γυναικών μας στην Κρήτη ,νίκησε την δυνατή ομάδα της Σούδας με 0-3 σετ .Οι γυναίκες του Θανέλλα Θανάση με πολύ καλή επίθεση και κυρίαρχες στον αέρα έφτασαν σχετικά εύκολα στην πολύ σημαντική νίκη στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής ( 3 νίκες 1 ήττα )
ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ 74-97 .Δεν ….άντεξαν τα νέα παιδιά του Ιωνικού και ηττήθηκαν δίκαια από την καλύτερη ομάδα του Κάδμου Θηβών με 74-97.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ Deree 57-1 !!!!

Μπορεί να μην αντέχει σε καμία απολύτως ….κριτική –από πλευράς ποιότητας -ο αγών Κορασίδων του Ιωνικού ΑΣ με το ΑΣ Κολλέγιο Ντέρη 57-1!!! αλλά το ρεκόρ που έγινε –ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ -θα μείνει ακαταριπτο για πάρα πολλά χρόνια ! Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα καταγράφεται στους αγώνες της ΕΣΚΑ σαν ρεκόρ της ομοσπονδίας ,δηλαδή ομάδα να δεχτεί στην άμυνα για 40΄ 1 (ένα )πόντο !!!! Η ΕΣΚΑ ενημέρωσε τον Ιωνικό ΑΣ ότι το παραπάνω αποτέλεσμα αποτελεί ΡΕΚΟΡ στην ιστορία της ΕΣΚΑ!!!
Για την ιστορία αναφέρουμε και τα ονόματα των κοριτσιών του Ιωνικού ΑΣ που αποτελούν την ομάδα Κορασίδων Προπονήτριες -Κατερίνα Ανδροπούλου,Γεωργία Μαυροειδή,παίκτριες -Α Γαλιατσάτου,Σ Φιλιππάκου,Α Απόστολάκη,Μ Καραγιάννη,Ο Τζελέπη,Α Τζιώλου,Κ Μανιάτη, Φ Κοντού,Α Κασσελούρη,Β Σακούτη,Β Μισύρη,Μ Λάππα, Ε Γούλα ,

Προηγούμενο άρθρο“Κατάσταση συναγερμού ανάμεσα σε Ελλάδα & Τουρκία για τα πετρέλαια”
Επόμενο άρθρο“17 Νοέμβρη”: Εκδήλωση το Σαββάτο (15/11) από τον Δ.Φ.Χ.
Η εφημερίδα Fx-news, από το 2010 που ξεκίνησε ηλεκτρονικά και από το 2012 και σε έντυπη μηνιαία έκδοση, πρωτοστατεί στην ουσιαστική, αντικειμενική και άμεση ενημέρωση των δημοτών της Νέας Φιλαδέλφειας - Νέας Χαλκηδόνας και όχι μόνο! Επίσημο Μέλος του E-MEDIA: A.M. 12548.