ΑΕΚ-ΘΥΕΛΛΑ 2-1(ΤΕΛΙΚΟ): Το Fx στο ΟΑΚΑ με συνεχή ενημέρωση!(Ανανέωση)

krΌλα σχεδόν έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

Περίπου 15.000 κόσμος στις εξέδρες του ΟΑΚΑ.

Οι έντεκα του Τραιανού Δέλλα: ΒΟΥΡΑΣ, ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΤΣΟΥΜΑΓΚΑΣ, ΡΟΒΑΣ, ΣΤΑΘΑΚΗΣ, ΚΟΡΝΤ. Ο, ΓΕΩΡΓΕΑΣ, ΡΑΜΑ, ΝΤ’ ΑΚΟΛ, ΑΝΑΚΟΓΛΟΥ,ΠΛΑΤΕΛΛΑΣ.

Διαιτητής ο Τζήλος συνδέσμου Λάρισας.

Έναρξη του αγώνα…

Με την έναρξη του αγώνα (4ο λεπτό) η Ένωση έχασε πέναλτι με τον Ντακόλ που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Δεύτερο σερί χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο κόσμος ξεπερνά τις 20.000 Αυτήν την στιγμή.

Στο 30 η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Ντακόλ, ύστερα απο σέντρα του Τσουμάγκα και λανθασμένη έξοδο του Κατσιούλη.

ΑΕΚ ΘΥΕΛΛΑ 1-0

Λήξη πρώτου ημιχρόνου με την ΑΕΚ να προηγείται 1-0 της Θύελλας. Εκ των πρωταγωνιστών της Ένωσης ο Πλατέλλας που κάνει ό,τι θέλει απο την δεξιά πλευρά της αντίπαλης άμυνας.

Έναρξη Β΄ ημιχρόνου.

Τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα στο β΄ημίχρονο(57ο λεπτο)…

2-0 για την ΑΕΚ στο 59 με σκορερ τον Πλατέλλα.

2-0 στο 59 για την ΑΕΚ.  Σκορερ ο Πλατέλλας με δυνατό σουτ απο κοντά, αφου πρώτα εκμεταλεύτηκε λάθος αμυντικού της Θύελλας.

2-1 μειώνει η Θύελλα στο 74 με τον Ραμπαβήλα και ξανα μπαίνει στο ματς…

Λήξη του αγώνα με τελικό σκορ 2-1.

Μην χάσετε το πλούσιο φωτορεπορτάζ και τις αποκλειστικές συνεντευξεις που θα ακολουθήσουν σε επόμενες αναρτήσεις του Fx-news.gr!!!

Προηγούμενο άρθροΗ Χρυσή Αυγή ήταν έτοιμη να αλλάξει το όνομα της και το καταστατικό της!!!
Επόμενο άρθροΑΕΚ – Φωτορεπορτάζ: Καρέ-Καρέ ο αγώνας του ΟΑΚΑ με τη Θύελλα Ραφήνας!
Η εφημερίδα Fx-news, από το 2010 που ξεκίνησε ηλεκτρονικά και από το 2012 και σε έντυπη μηνιαία έκδοση, πρωτοστατεί στην ουσιαστική, αντικειμενική και άμεση ενημέρωση των δημοτών της Νέας Φιλαδέλφειας - Νέας Χαλκηδόνας και όχι μόνο! Επίσημο Μέλος του E-MEDIA: A.M. 12548.