Δεν τα κατάφερε ο Ιωνικός Ν.Φ.

0

Ήττα του Ιωνικού ΝΦ με τον ΓΑΣ Καματερού στην 13η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών!

Στο κλειστό γυμναστήριο Καματερού διεξήχθη το παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και του ΓΑΣ Καματερού για την 13η αγωνιστική Α2 ανδρών. Το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος και για τις δυο ομάδες με την ομάδα του Μεσσήνη να έχει μικρό προβάδισμα 11 – 9. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη – Μαντζόπουλου είχε ευκαιρίες να γυρίσει το αγώνα και να προηγηθεί αλλά ο ΓΑΣ Καματερού άντεξε την πίεση και να πήρε την νίκη με σκορ 22 – 20.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ οι Νικόλαος ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ και Αντώνης ΒΕΖΥΡΗΣ  με 4 γκολ και για τον ΓΑΣ Καματερού ο Χρήστος ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ με 6 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-2, 6-5, 7-5, 9-8, 11-9 (ημχ.) 13-11, 14-13, 15-14, 19-16, 21-18, 22-20.

ΓΑΣ Καματερού (ΜΕΣΣΗΝΗΣ): ΣΚΟΔΡΙΑΝΟΣ (1), ΚΛΕΙΤΣΙΚΑΣ, ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ (6), ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ (5), ΚΛΕΩΠΑΣ (3), ΚΛΗΜΑΝΟΓΛΟΥ (5), ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ (2), ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ, ΤΟΤΟΣ, ΚΟΤΣΙΡΑΣ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ,  ΜΠΟΥΤΟΣ, ΠΙΤΕΡΟΣ, ΜΠΟΥΤΟΣ Π., ΣΥΜΙΣΑΚΑΚΗΣ, ΒΟΡΥΛΛΑΣ.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ – ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΥΡΚΙΣΣΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (1), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (4), ΜΠΙΛΟΣ, ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (3), ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΑΝΔΡΕΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (3), ΒΕΖΥΡΗΣ (4), ΜΑΓΚΟΣ (3), ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗΣ, ΚΑΨΑΛΗΣ.

Προηγούμενο άρθροΈνταση στο μαθητικό συλλαλητήριο στην Αθήνα…
Επόμενο άρθροΑνακοίνωση ΛΑ.Ε για Γήπεδο ΑΕΚ με “εσωκομματικές πιέσεις” στον Αρη Βασιλόπουλο!
Η εφημερίδα Fx-news, από το 2010 που ξεκίνησε ηλεκτρονικά και από το 2012 και σε έντυπη μηνιαία έκδοση, πρωτοστατεί στην ουσιαστική, αντικειμενική και άμεση ενημέρωση των δημοτών της Νέας Φιλαδέλφειας - Νέας Χαλκηδόνας και όχι μόνο! Επίσημο Μέλος του E-MEDIA: A.M. 12548.