Ιωνικός Ν.Φ.: “Φουλ” για άνοδο το Βόλεϊ Ανδρών!

0

Kleisto-Gymnastirio-Ionikou-NF111111• ΣΤΑΘΕΡΟ ΒΗΜΑ ΑΝΟΔΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΟΜΑΔΑ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ με 3-1 σετ και 2-1 νίκες! Περιμένει … στον τελικό η Πολιτεία που προκρίθηκε με 3-0 νίκες !

• Πολύ μεγάλη νίκη στην μάχη των play off πέτυχε η ομάδα ανδρών του Ιωνικού ΑΣ επί της ομάδας της Νέας Μάκρης με 3-1 σετ ( 1-0,1-1,2-1,3-1 ) στο Ζαχαρίας Αλεξάνδρου. Η ομάδα του Ιωνικού ΑΣ έκανε ένα πολύ μεγάλο βήμα για τον τελικό μετά την πολύ σπουδαία νίκη που πέτυχε μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα με την Νέα Μάκρη σε 2-1 νίκες .
• Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΥ 2015 ΙΩΝΙΚΟΥ AΣ – ΤΗΣ ΕΣΠΑΑΑ. κόουτς Ηλιόπουλος ,Αθλητές-Οικονόμου Α,Ζαγγανάς Κ, Τσιαμπάς Ι,Θ εοδόσης Π,Κουμιώτης Ν,Καβαλέρος Ε,Γκιόκας Α,Μπέλος Α, Κανελόπουλος Ρ,Πατσιαλής Δ. Αρχηγός Τμήματος Κώστας Καλοβυρνας.
• ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β ΕΘΝΙΚΗΣ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ- Στα PLAY OFF των τεσσάρων ομάδων ο 1ος Ιωνικός αγωνίζεται με την 4η Ν Μάκρη (με 2-1 νίκες, 1-3 ,3-0,3-1 σετ ) και η 2η Πολιτεία προκρίθηκε στον τελικό επί της 3ης Αγίας Παρασκευής ( με 3-0 νίκες,3-1,3-1,3-0 σετ ).Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για την ανάδειξη του πρωταθλητή που θα πάρει και το εισιτήριο της ανόδου! Η βαθμολογική κατάταξη των ομάδων την κανονική περίοδο δίνει και το πλεονέκτημα της έδρας ( ο 1oς Ιωνικός ΑΣ ξεκινά στο Ζαχαρίας Αλεξάνδρου ) στην σειρά των αγώνων play off.
• Το πρόγραμμα των PLAY OFF , 23/4/2015,ΕΣ Νέας Μάκρης –Ιωνικός ΑΣ .Εφόσον χρειαστεί και 5ος αγώνας 26/4/2015 Ιωνικός ΑΣ –ΕΣ Νέας Μάκρης .
• ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ -ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ 2015 ΚΑΙ ΑΗΤΤΗΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΑΣ- 1η θέση, 380-107 τέρματα, 6 νίκες ,2 ισοπαλίες ,0 ήττες στα εντός έδρας παιχνίδια,6 νίκες ,2 ισοπαλίες ,0 ήττες στα εκτός έδρας παιχνίδια, σύνολο αγώνων 12 νίκες ,4 ισοπαλίες ,0 ήττες .
• ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 1.Ιωνικός 26,2ος Πανελλήνιος 24,3. Βριλήσσια 22, 4ος Άρης Νίκαιας 21,5η Αγριά Βόλου –Κένταυρος 14, 6ος Ολυμπιακός Κερατσινίου 11,7ος Έσπερος Καλλιθέας 10,8ο Κορωπί 6, 9ος ΓΣ Χανίων -2

Προηγούμενο άρθροΟ Δήμος Φ.Χ. ζητά από τους καταληψίες να αποχωρήσουν από τον “Κένταυρο”